Teatr i kościół otrzymają wsparcie finansowe - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zarząd Województwa wybrał do dofinansowania projekty z obszaru dziedzictwa kulturowego. Na liście znalazły się bielskie obiekty.

Teatr Polski - Bielsko Biała

Dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego trafi do 38 obiektów związanych z zachowaniem dziedzictwa kulturowego w regionie. Ubiegało się o nie 67 projektów planowanych do realizacji na obiektach wpisanych do rejestru Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków lub znajdujących się na Szlaku Zabytków Techniki. To warunki, jakie projekty musiały spełniać już na wejściu do konkursu. W toku prac zarząd województwa podjął decyzję o podniesieniu pierwotnej kwoty alokacji przeznaczonej na konkurs, co pozwoliło na wybór 38 projektów.

Z naszego regionu dofinansowanie otrzyma projekt pod nazwą: „Zwiększenie atrakcyjności Teatru Polskiego w Bielsku-Białej poprzez przeprowadzenie niezbędnych prac renowacyjnych oraz rozszerzenie bieżącej oferty edukacyjno – kulturalnej.” Wnioskowane dofinansowanie opiewa na kwotę 838 tys. zł. Całość potrzebna na realizację renowacji to 1,28 mln zł.

Drugim zadaniem, jakie zyskało akceptację, to: "Odnowa - prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w zabytkowym Kościele Św. Stanisława BM dla utworzenia nowej oferty kulturalnej regionu". Wnioskodawcą była Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Stanisława Biskupa. Wnioskowana kwota opiewała na 2 mln zł, a potrzebne na przedsięwzięcie będzie 3 mln zł.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę