Industriada również w Żywcu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ponad 90 tys. osób wzięło udział w ubiegłorocznym festiwalu Industriada, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego wraz z szeregiem innych podmiotów i instytucji. Czy tegoroczna edycja powtórzy ten sukces? Przekonamy się już niebawem. Impreza rusza już 10 czerwca. Atrakcje czekają również w żywieckim browarze.

0Z5Y7102

 Dostępny jest już szczegółowy program Inustriady 2017. Odbędzie się ona w ponad 40 zabytkach województwa śląskiego. Motywem przewodnim zbliżającej się edycji są maszyny. Co ważne, uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów Kolejami Śląskimi.

Industriada promuje Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Ważnym punktem jest na nim Muzeum Browaru w Żywcu. W trakcie Industriady zwiedzający będą mogli poznać historię browaru i dowiedzieć się jaki wpływ na piwowarstwo miały urządzenia filtrujące czy maszyna parowa. Na ten dzień przygotowano również prezentację palenia słodu na ponad stuletniej palarce oraz zwiedzanie warzelni. Warto zaznaczyć, że do muzeum będą mogły wejść tylko osoby pełnoletnie. Zwiedzanie potrwa około 2 godzin. Za wstęp zapłacimy 15 zł. Pierwsza grupa będzie mogła wejść o godzinie 12.00. Co 20 minut wpuszczana będzie kolejna grupa.

Na Industriadę można wybrać się również m.in. do Starej Fabryki w Bielsku-Białej. Będzie można tam stworzyć zegarek industrialny, uszyć maskotkę czy spróbować malarstwa na szkle. W Cieszynie natomiast wydarzenie odbywać się będzie w dwóch miejscach: w Browarze Zamkowym oraz w Muzeum Drukarstwa. Atrakcją w browarze będzie możliwość posłuchania brzmienia takich maszyn jak młyn czterowalcowy z XIX w. czy kocioł zacierny z początku XX w. Natomiast w Muzeum Drukarstwa zobaczymy jak funkcjonują sprzęty drukarskie.

Na Industriadę warto wybrać się też do Muzeum Ustrońskiego. To świetna okazja do posłuchania dźwięku ustrońskiej huty czy do nauczenia się kucia na zabytkowych młotkach.

W trakcie Industriady organizowane będą dodatkowe przejazdy między Żywcem, Bielskiem i Cieszynem. Szczegółowe informacje o Industriadzie w Żywcu i w innych śląskich miastach znajdziemy na stronie internetowej www.industriada.pl w zakładce „program”.

Foto: Muzeum Browaru Żywiec

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę