Klub Filmowy ze szczególnym gościem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W najbliższą środę gościem Klubu Filmowego w Kinie Janosik będzie Jagoda Szelc - reżyserka filmu "Monument" oraz autorka "Wieży. Jasnego dnia".

Monument lakat

Jagoda to największe reżyserskie odkryci dekady w polskim kinie. W ciągu zaledwie półtora roku ta niezwykle utalentowana artystka zdobyła trzy nagrody na festiwalu w Gdyni  (za scenariusz, debiut i Złoty Pazur w konkursie Inne Spojrzenie), Paszport "Polityki" i wiele innych wyróżnień.

"Monument", który zobaczymy przed spotkaniem, to hipnotyczna i przerażająca opowieść o   grupie studentów hotelarstwa, którzy późną nocą  przybywają do tajemniczego  hotelu, by odbyć tam praktyki. Szybko okazuje się, że miejsce nie należy do zwyczajnych. Despotyczna menadżerka     pozbawia bohaterów imion i zmusza ich do wykonywania  niezrozumiałych czynności. Choć studenci orientują się, że coś jest nie tak, nie wiedzą, że w hotelu czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą.

Jagoda o "Monumencie":


 

Głos prasy:

„Monument” to film tak wysokiej jakości, że twórcom niejednej polskiej superprodukcji powinno być po prostu wstyd" - Jan Dąbrowski, Film.org.pl

"Jest w tym filmie historia, doskonale zresztą poprowadzona i świetnie przez Szelc opowiedziana, ale reżyserka taktycznie rozbija tę historię, wydobywa z niej bebechy, gluty, doprawia horrorem i humorem." - Łukasz Maciejewski, Onet

"„Monument” zmusza widza do nieustannej harówki interpretacyjnej, ustanawia osobny świat, który widz musi sobie skleić od zera." - Klara Cykorz, Filmweb.

Spotkanie odbędzie się  w środę 27 marca o godz. 18.30 w Kinie Janosik.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę