Spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Żywiecka Biblioteka Samorządowa zaprasza na wyjątkowe spotkanie pt. "Małe centrum świata: od idei do działania", doskonale wpisujące się w kalendarz tegorocznych obchodów Dni Żywca.

Czyzewski

Gościem biblioteki będzie Krzysztof Czyżewski – współtwórca i szef  Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” oraz Międzynarodowego Centrum Dialogu im. Czesława Miłosza w Krasnogrudzie, poeta, eseista, autor książek, m.in. „Ścieżki pogranicza”, „Linia powrotu: zapiski z pogranicza”, „Małe centrum świata: zapiski praktyka idei”, „Miłosz – tkanka łączna”. Laureat wielu nagród, za ostatnią książkę „Żegaryszki”  został uhonorowany nagrodą literacką  im. Wiesława Kazaneckiego  za najlepsza książkę 2018 roku. Animator działań międzykulturowych, redaktor naczelny czasopism i wydawnictwa Pogranicze, aktor, reżyser, wykładowca wielu uniwersytetów w Europie i USA.

Zajmuje się problematyka dialogu międzykulturowego, jest budowniczym mostów między kulturami i ludźmi na różnych pograniczach, nie tylko europejskim, w Japonii, Maroku, na Kaukazie. Jest praktykiem idei, niezwykle skutecznym w konkretnych działań. W Ośrodku „Pogranicze” w Sejnach współtworzył, m.in. Pracownie:  Edukacji Artystycznej, Wystawienniczą, Książki, Kronik Sejneńskich, Edukacji Regionalnej, Tkania, Muzyczną , w której działa Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, odnosząca sukcesy na scenie międzynarodowej. Orkiestra bierze udział w „Misterium Mostu”, corocznym muzycznym przedstawieniu plenerowym w Krasnogrudzie dotyczącym symboliki „Niewidzialnego Mostu”, łączącego ludzi wielu sztuk, kultur i narodów. Człowiek, któremu przez całe życie dorosłe towarzyszył Czesław Miłosz. Na wykładzie tej niezwykłej osobowości usłyszymy zapewne o pracy na pograniczu, o prowincji, Czesławie Miłoszu i dworku w Krasnogrudzie, o budowaniu mostów między kulturami i ludźmi.

Spotkanie odbędzie się w piątek 7 czerwca o godz. 17.00 w budynku Żywieckiej Biblioteki Samorządowej.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę