Woleli pracować w Czechach? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy nie podjęli pracy w naszym kraju i wyjechali do Czech.

Straz raniczna tyl

Do zatrzymania cudzoziemców doszło podczas kontroli legalności pobytu, które przeprowadzone były na śląskim odcinku autostrady A1 w Gorzyczkach i Żorach oraz na drodze ekspresowej S52 w okolicy Cieszyna. Wszyscy zatrzymani obywatele Ukrainy posiadali wizy z prawem do pracy w Polsce. W trakcie sprawdzeń okazało się, że żaden z nich nie podjął pracy w naszym kraju, ani nawet nie skontaktował się ze swoim pracodawcą. Po przyjeździe do Polski Ukraińcy udali się od razu do Czech i tam podjęli zatrudnienie.

W stosunku do wszystkich zatrzymanych zostały wszczęte postępowania administracyjne, które zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu. Orzeczone zostały także wobec nich czasowe zakazy wjazdu na terytorium państw Schengen od sześciu miesięcy do roku.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę