Ważna dotacja dla kościoła - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niezbędne prace konserwatorskie i remontowe będą mogły zostać wykonane w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie.

Kosciol w Ciecinie - OPG Wegierska Gorka FB

Wniosek o dotację na częściowe pokrycie kosztów został zaakceptowany przez władze gminy - kościół otrzyma na ten cel z jej budżetu 20 tys. zł. 

Kościół w Cięcinie dawniej

Świątynia, znajdująca się na terenie dzisiejszej gminy Węgierska Górka, swoją historię rozpoczęła już w 1542 r., z którego pochodzi jej najstarsza część. Przez lata do kościoła zostały dobudowane nawy, wieże, babiniec oraz przedsionek. W 1857 roku dobudowano do kościoła nową zakrystię i skarbiec-oratorium. Po 1932 r., kiedy podwyższono wieżę o prawie 7 m, nie rozbudowywano już świątyni, a od 1981 r., po wybudowaniu nowego kościoła pw. Przemienienia Pańskiego obok obecnego Urzędu Parafialnego w Cięcinie, kościół św. Katarzyny pełni funkcję kościoła pomocniczego.

Oprac. MG.

Udostępnij

5
+3
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę