Przebudowa dwóch oddziałów szpitala przez firmę z Żywca - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej rozstrzygnął przetarg na wybór wykonawcy przebudowy Oddziałów Neurologicznego oraz Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Wodpol Sp. z.o.o z Żywca, która specjalizuje się m.in. w budowie obiektów użyteczności publicznej związanych z branżą medyczną.

Szpital wojewodzki

Spółka Wodpol zaoferowała wykonanie przebudowy za kwotę 2,6 mln złotych. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa. Planowo prace mają ruszyć 4 maja. - Nie wiadomo jednak, czy w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, termin ten zostanie dotrzymany. Możliwe, że realizację inwestycji trzeba będzie przesunąć - wyjaśnił Łukasz Matlakiewicz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego.

Dyrektor poinformował, iż planowo inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2020 roku.

Zmiana lokalizacji Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Neurologii prowadzona będzie etapami.

- Oba oddziały będą w tym czasie funkcjonowały - uspokaja Łukasz Matlakiewicz.

Dzięki tej inwestycji znacznie zwiększy się liczba łóżek na neurologii. Obecnie oddział dysponuje 37 łóżkami.Po dokonaniu przebudowy liczba łóżek zwiększy się do 50.

Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej dysponuje 46 miejscami. Liczba ta po przebudowie zostanie utrzymana. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dotacji z budżetu Województwa Śląskiego, która wynosi 2,3 mln złotych.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę