Z okazji urodzin rozdają książki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W tym roku Żywiecka Biblioteka Samorządowa obchodzi 75 lat powojennej działalności. Zagrożenie epidemiczne zmusiło dyrekcję i pracowników ŻBS do czasowego zamknięcia biblioteki i odłożenia na przyszłość wielu planów i zobowiązań, w tym także tych rocznicowych. Zamiast więc otrzymywać okolicznościowe listy, biblioteka rozdaje… prezenty. Swoim Czytelnikom. 

biblioteka samorzadowa

– Wiemy jak ważna jest obecnie każda forma wsparcia, zwłaszcza dla osób odizolowanych i nie w pełni samodzielnych, osób starszych, schorowanych, samotnych… Dlatego też, Żywiecka Biblioteka Samorządowa, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Żywieckim Centrum Wolontariatu uruchomiła akcję literacką dla tej wybranej grupy Czytelników. Jeśli wśród nich jest osoba potrzebująca takiego właśnie wsparcia, prosimy o bezpośredni kontakt z naszą Biblioteką lub poprzez opiekunów czy wolontariuszy wyżej wymienionych instytucji – mówi Kornelia Gąsiorek, dyrektor Żywieckiej Biblioteki Samorządowej.

Pierwsze tytuły już powędrowały do rąk Czytelników. Pomysłodawcy tej akcji mają nadzieję, że książki te sprawią radość i pozwolą, choć na chwilę, oderwać myśli od smutnej rzeczywistości. – W myśl starej maksymy mówiącej, że biblioteki to lecznice dusz, z przyjemnością i pełnym zaangażowaniem, realizujemy to ważne zobowiązanie – dodaje Kornelia Gąsiorek.

Jeżeli taka forma pomocy teraz, czy po epidemii, sprawi, że poczujesz się lepiej zadzwoń do ŻBS, z całą pewnością telefon nie pozostanie bez odpowiedzi - tel. 33 475 13 82, 33 475 13 83.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę