Cieszyński teatr z nową dyrektor - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie ma nową dyrektor. Pani Katarzyna Dendys-Kosecka została oficjalnie przedstawiona przez Burmistrz Miasta Cieszyna Gabrielę Staszkiewicz na konferencji prasowej 24 stycznia.

Pani Katarzyna Dendys-Kosecka jest znana jest jako dyrektor organizacyjna Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Bez Granic”, cyklicznej imprezy z wydarzeniami realizowanymi po obu stronach Olzy. Pani Dendys-Kosecka związana była z Teatrem Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Realizowała również Bielską Edycję Krakowskiego Salonu Poezji. Jest wokalistką, aktorką, reżyserką. Aktywnie prowadzi własną działalność artystyczną, występując na scenie muzycznej. Prezentowała w ostatnim czasie recital poświęcony twórczości Edith Piaf. Współtworzyła muzyczne wydarzenia, takie jak np. koncert „Michał Urbaniak i górale. Atma na stulecie niepodległości ”, czy koncert Bobby McFerriniego w NOSPR w Katowicach w 2019 r.

Komisja jednogłośnie wskazała na osobę pani Dendys-Koseckiej w głosowaniu. Kandydatka doskonale znała realia budynku teatru, który jest przygotowywany do gruntownego remontu. Przed panią dyrektor stoi zadanie pozyskania środków na ten cel. „Teatr im. Adama Mickiewicza Cieszyn – Duma Cieszyna” – tak zatytułowała swoją wizję teatru. Zaproponowała kontynuację impresaryjnego charakteru miejsca, rozszerzając go o Scenę Adaś – dla młodego widza i Scenę Przeobrażeń – dla lokalnych twórców. Teatr widzi jako przestrzeń edukacyjną dla młodzieży wraz z ich udziałem w radzie programowej, jak i salonową dla spotkań z poezją, która nosiłaby imię Jerzego Kronholda. Stawia na teatr otwarty na mieszkańców, proponuje moduł „Klasyka nad Olzą” z przeglądami laureatów konkursów muzycznych, „Solówki” czyli scenę jednego aktora, w końcu teatr, który sam realizuje własne przedstawienia w oparciu o artystów z regionu.

teatr2

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę