Ścieżka nad drzewami kosztowała 4 mln EURO - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W piątek otwarta została nowa atrakcja turystyczna po słowackiej stronie Tatr w okolicy miejscowości Żdiar. Ścieżka w koronach drzew, która w najwyższym punkcie ma 24 metry wysokości nad ziemią, przyciągnęła rzesze turystów.

„Ścieżka w koronach drzew – BACHLEDKA" usytuowana jest na grzbiecie Spiskiej Magury, bezpośrednio w ośrodku BACHLEDKA Ski & Sun. Można do niego podjechać 3-osobową kolejką krzesełkową lub dotrzeć na piechotę (około 40 minut z dolnej stacji kolejki). Cały drewniany chodnik o łącznej długości 1 234 metrów poprowadzony jest spiralnie nad koronami drzew. Maksymalna wysokość ścieżki wynosi 24 m i kończy się okrągłą wieżą widokową o wysokości 32 metrów. Z wieży roztacza się imponujący widok na panoramę Tatr Bielskich, Zamagórza, Pienin z Trzema Koronami oraz Zamek w Niedzicy. W dół można zjechać najdłuższą na Słowacji suchą zjeżdżalnią o długości 67 metrów. Jej otwarcie zaplanowane jest w połowie października. Cały "Chodnik" jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji to 4 miliony EUR.
Ceny biletów wstępu na „Szlak": dorośli – 8 €, dzieci 6,50 €. Dzieci do lat 3 maja wstęp gratis. W ofercie dostępne są również rodzinne bilety oraz bilety wstępu na „Chodnik" połączone z wyjazdem kolejką linową lub skipassem.
Wstęp na „Chodnik" z psem jest zabroniony. Psy można bezpłatnie zostawić w specjalnych wolierach.
"Ścieżka w koronach drzew" jest czynna przez cały rok. W październiku udostępniona dla zwiedzających będzie w godz. 9:00-16:30 a od grudnia w godz. 9:00-16:00.

Źró∂ło: NCTS

Udostępnij

7
+3
4
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę