Guzik - z punktami i na olimpiadę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dobrze biegał i strzelał, ale nie to jest najważniejsze.

Guzik kalifikacja 2

Zawodnik Biathlonowego Ludowego Klubu Sportowego Żywiec Grzegorz Guzik zdobył w sobotę pierwsze punkty Pucharu Świata w tym sezonie i drugie w swojej karierze. Miało to miejsce w piątkowych zawodach na dochodzenie , we włoskim Anterselva. Początek w jego wykonaniu był kiepski – na pierwszym strzelaniu zaliczył dwa pudła i był klasyfikowany na 78. miejscu. Później było już tylko lepiej. Guzik poprawiał tempo biegu i zaliczył bezbłędne drugie strzelanie. Po nim został nawet sklasyfikowany na 24. miejscu. Na mecie osiągnął trzydziesty wynik w stawce. To jego drugi najlepszy wynik w karierze.
Nie był to koniec włoskiej dobrej passy Guzika. W sobotnim biegu pościgowym sklasyfikowany był na mecie na 31 miejscu, znów zdobywając punkty pucharowe. Polak ani na moment nie wypadł z punktowanej czterdziestki. Na potwierdzenie tego jak udany był to występ – nawet odliczając różnice czasowe wynikające ze sprintu, Guzik zająłby 37. lokatę. 
Najważniejszą jednak informacją jest to, że we Włoszech Grzegorz Guzik uzyskał kwalifikację olimpijską i wystąpi na Zimowych Igrzyskach w Pjongczang. Najprawdopodobniej będzie, obok Magdaleny Gwizdoń – również biathlonistki z tego samego klubu – jednym z dwóch zawodników z naszego regionu na tej najważniejszej dla sportowców imprezie.
Olimpiada w południowokoreańskim Pjongczang rozpocznie się oficjalnie w piątek 9 lutego tego roku i potrwa do niedzieli 25 lutego.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę