Jubileusz klubu - to już 110 lat - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bielsko-Bialskie Towarzystwo Sportowe Włókniarz obchodzi w tym roku piękną rocznicę powstania. Obchody już za kilka dni.

Hryniewiecki

Historia

BBTS to jeden z najstarszych klubów w Polce. Na początku oczywiście był klubem niemieckim. Od lat 30. biegłego wieku był już organizacją polską.
W 1907 roku powstał jako sekcja piłkarska: Bielitzer Fussball Klub. Po 1911 roku doszły kolejne seke. Głównie bokserska i narciarska. To one przez następne lata odnosiły największe sukcesy. W czerwcu 1968 roku BBTS połączono z Włókniarzem i powstał MKS Włókniarz-BBTS Bielsko-Biała, a po kilku latach nazwę zmieniono na BBTS Włókniarz Bielsko-Biała.
Klub wychował 27 olimpijczyków. Większość z nich na igrzyskach startowało więcej niż jeden raz. Głównie byli to bokserzy i narciarze. Reprezentujący Polskę na niedawnej olimpiadzie w Pjongczang Stefan Hula pierwsze narciarskie kroki stawiał właśnie w BBTS-ie. Warto wśród nich wymienić też: bokserów – Mariana Kasprzyka i Zbigniewa Pietrzykowskiego; narciarzy klasycznych: Bernadettę Piotrowską - Bocek, Dorotę Kwaśny – Lejawę, czy Piotra Fijasa. Zawodnikiem tego klubu był też dobrze zapowiadający się skoczek Zdzisław Hryniewiecki, który po wypadku na skoczni przedwcześnie zakończył karierę sportową.
Obecnie BBTS prowadzi tylko sekcje młodzieżowe: narciarską, piłki nożnej, piłki siatkowej i szachową. Z klubu wyodrębniły się: BBTS Bielsko-Biała – piłka siatkowa oraz TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wszystkie te kluby i sekcje zamierzają razem świętować rocznicę.

Obchody

Przewodniczący, komitetu organizacyjnego obchodów rocznicowych jest były prezes klubu Tadeusz Pilarz. Główne ich punkty przewidziane są na początek kwietnia, a przebiegać będą według poniższego programu:

Środa – 4 kwietnia:
12.00 - Młodzieżowy Turniej Piłki Siatkowej – Hala Widok.
17.00 - spotkanie z okazji 50-lecia rodziny siatkarskiej – Hala Widok.

Piątek – 6 kwietnia:
09.30 – konkurs wiedzy olimpijskiej – Olimpijczycy BBTS - Szkoła Podstawowa nr 32 w Wapienicy).
19.00 – inauguracja głównych obchodów 110-lecia, mecz ligowy TS Podbeskizie – Górnik Łęczna - Stadion Miejski.

Sobota – 7 kwietnia:
09.00 - prezentacja Akademii Piłkarskiej BBTS – Stadion Miejski.
11.00 – mecz CLJ TS Podbeskidzie – Lech Poznań – Stadion Miejski.
14.30 – spotkania pokoleń BBTS – Hala Pod Dębowcem.
17.00 – mecz ligowy BBTS – Skra Bełchatów – Hala Pod Dębowcem.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę