55. TKB, będą rekordy! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przełom lipca i sierpnia w naszym regionie tradycyjnie związany jest z Tygodniem Kultury Beskidzkiej. Już teraz wiadomo, że nie zabraknie ciekawych wykonawców.

TKB Dawne

Na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się kolejna, już 55. edycja Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Portal dzieje.pl poinformował, że udział w nim zapowiedziało już około 90 zespołów folklorystycznych. Wśród nich jest również kilkanaście zagranicznych. Publiczność – oprócz grup z Polski i Zaolzia - zobaczy m.in. Bułgarów, Hiszpanów, Macedończyków, Serbów i Włochów. Przyjadą także zespoły z tak odległych krajów, jak Benin, Indie, Indonezja, Japonia i Meksyk.
W Żywcu tradycyjnie odbędzie się 49. Festiwal Folkloru Górali Polskich. Publiczność zobaczy prezentacje góralskich obyczajów w wykonaniu górali z Beskidów, Podhala i z Zaolzia, zaś główną nagrodą będzie Złote Góralskie Serce. W portalu dzieje.pl można przeczytać uwagę Leszka Miłoszewskiego, dyrektora Reginalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, że do konkursu zgłosiła się już teraz rekordowa liczba 30 zespołów. Powoduje to konieczność rozpoczęcia przesłuchań już na dzień przed oficjalnym startem.
W Wiśle z kolei publiczność zobaczy 29. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, których głównym celem jest prezentacja dziedzictwa kulturowego narodów z różnych zakątków świata - śpiewu, tańca, muzyki i zwyczajów. Polskę będą w nich reprezentowały trzy zespoły: Sokołowianie z Sokołowa Podlaskiego, Świerczkowiacy z Tarnowa i Żywczanie z Żywca.
W tle niejako 55. TKB odbędzie się wiele towarzyszących imprez folklorystycznych: Festyn Istebniański w Istebnej, Wawrzyńcowe Hudy w Ujsołach, czy 71. Gorolski Święto w Jabłonkowie na Zaolziu. Niektóre z zespołów wystąpią również w koncercie w Bielsku-Białej.
Tegoroczny 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej rozpocznie się 28 lipca br. w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Oświęcimiu i Makowie Podhalańskim. Potrwa do 5 sierpnia.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę