Zaplecze sportowe po odbiorze technicznym - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po blisko roku został wybudowany budynek zaplecza sportowo-gospodarczego w Rudzicy w gminie Jasienica. W piątek 5 października nastąpił jego odbiór techniczny.

Zaplecze sportowe

Obok boiska sportowego przy szkole w Rudzicy powstał dwukondygnacyjny budynek zaplecza sportowo-gospodarczego.

– Jest to inwestycja do wszechstronnego rozwoju naszej gminy, społeczności, różnorakich zainteresowań i pasji, aktywnego wypoczynku, rekreacji i zabawy, a co najważniejsze dla osób niepełnosprawnych - wyjaśnił wójt Janusz Pierzyna.

Obiekt będzie służył jako szatnia i zaplecze dla piłkarzy, korzystających z kompleksu boisk sportowych. Na górnej kondygnacji powstała salka ćwiczeń, dostosowana do poruszania się po niej przez osoby niepełnosprawne. Będzie z niej korzystał m.in. niepełnosprawny sportowiec Damian Iskrzycki, mieszkaniec Rudzicy, który w tej dyscyplinie osiąga już sukcesy międzynarodowe. Wjazd do salki prowadzi dogodny podjazd z parkingu od strony szkoły. Z kolei w dolnej części znajduje się zaplecze sportowe z szatniami, natryskami i magazynami na sprzęt sportowy, łącznie o powierzchni 166 mkw. W ostatnim czasie został również położony dywanik asfaltowy na otaczającym szkołę i obiekt parkingu za wartość: 137 tys. zł.

Inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln zł, przy czym 787 400,00 tys. zł z tej kwoty wójt pozyskał w formie dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki jako dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę