Skrzyczne ma się zmieniać: dla turystów i narciarzy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na Skrzycznem dopiero co przestaje być widoczna bieli śniegu, a Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku już przygotowuje się do kolejnego sezonu. Jak przedstawiają się przyszłe inwestycje?

COS Szczyrk

Choć bardzo udany okres zimowy na trasach zlokalizowanych na Skrzycznem dobiegł końca wcale nie tak dawno, już teraz prowadzone są jasno sprecyzowane działania, z myślą o następnym sezonie. Przyczynią się one do zwiększenia jakości ośrodka popularnego wśród narciarzy.

– Przygotowanie infrastruktury na odpowiednim poziomie to absolutnie priorytetowa kwestia. Mamy w tym zakresie konkretne założenia, które systematycznie realizujemy – mówi Aleksandra Woźniak, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Co w planach?

Mimo, że Skrzyczne cieszy się dużą popularnością, pragnie zmieniać się dla odwiedzających.W kontekście sezonu zimowego 2019/2020 przewidziano przede wszystkim poprawę systemu dośnieżania, co pozwoli z jeszcze większym profesjonalizmem przygotować trasy ośrodka narciarskiego jego użytkownikom. Szczególnie istotna będzie przebudowa instalacji dośnieżania na odcinku „Tartak – Uzdrowiskowa” meta trasy FIS.

Jak dodaje dyrektor COS-OPO w Szczyrku, także poszerzenie trasy „Ondraszek” znajduje się wśród inwestycyjnych priorytetów. Termin realizacji nie jest jednak zależny bezpośrednio od Centralnego Ośrodka Sportu, ale od przeprowadzanej przez samorząd miasta Szczyrk procedury zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.

– Jesteśmy przygotowani do tej inwestycji. Trzymamy kciuki, żeby jej rozpoczęcie możliwe było jak najszybciej – tłumaczy Aleksandra Woźniak.

Skrzyczne również latem

Skrzyczne przyciągają tłumy nie tylko zimą. Kiedy robi się ciepło, najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego zachęca do odwiedzin również pięknymi widokami. Wyzwaniem stojącym przed Ośrodkiem jest również uatrakcyjnienie oferty na czas wiosenno-letni, podczas którego na Skrzyczne chętnie przybywa wielu gości. Prócz pieszej turystyki jedną z aktywności najbardziej popularnych są zjazdy rowerami. Na etapie budowy specjalnych tras jest „po sąsiedzku” Szczyrk Mountain Resort, także COS ma w tym względzie skonkretyzowane przedsięwzięcia do zrealizowania.

– Dbamy o to, aby Szczyrk jako miejsce wypoczynku i rekreacji było chętnie wybierane. Sami widzimy to, że gdy tylko pogoda dopisuje gościmy spore grono miłośników aktywnego spędzania czasu – zauważa dyrektor COS-OPO w Szczyrku.

Oprac. MG.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę