Ważny głos prezesa. Spacerowiczów mniej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Veto dla dwóch z trzech ustaw dotyczących systemu sądownictwa w Polsce czyli decyzja prezydenta Andrzeja Dudy - wpłynęła na frekwencję manifestacji w całej Polsce. Ale w Żywcu pod Sądem Rejonowym była ich znów ponad setka - wśród nich sędziowie, m.in. prezes SR w Żywcu Marcin Loranc.

man1

Wyraził swoją wdzięczność za to, że w Żywcu są odważni ludzie.
- Kieruję pracą malutkiego sądu dla Was, dla wielkich ludzi - powiedział dziękując za obecność i wytrwałość zgromadzonym. Podkreślił, że nie spodziewał się, że protesty będą się odbywać również w Żywcu. Szczególne podziękowania skierował do osób, które rozpoczęły manifestacje pod żywiecką Temidą.
- To było we wtorek, widziałem, że tu było kilka osób. Wielkie brawa - podkreślił.
Dzisiejszy protest w Żywcu rozpoczął się od hymnu, a zakończył czytaniem preambuły Konstytucji RP. Prezes sądu zaproponował, aby na kilka dni odłożyć wieczorne „spacerowanie” przy Kościuszki 39, aby nabrać oddechu. Poseł Małgorzata Pępek prosiła jednak o czujność. Dzisiejszej amnifestacji w Żywcu nie "towarzyszył" żaden patrol policji. W czasie spotkania obowiązuje w Żywcu tzw. wolny mikrofon, każdy chętny może zabrać głos.
W niektórych miastach w trakcie dzisiejszych spotkań przed sądami odczytano odezwę do prezydenta Andrzeja Dudy, aby do środy wyraził veto w sprawie ostatniej z ustaw - o sądach powszechnych. W całej Polsce właśnie we środę spotkania mają rozpocząć się o godz. 18.00. Jak sie nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dziś (wtorek) pod żywieckim sądemrównież zgromadzą się ludzie.

Udostępnij

8
+6
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę