[VIDEO] "Daje w kość ten podjazd na Kocierz..." - TdP lada chwila - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czesław Lang, organizator Tour de Pologne, wypróbował jeden z podjazdów na Kocierz. Okazało się, że miał z tym małe problemy.

Lang Niemiec

“Powiem Wam, ale daje w kość ten podjazd na Kocierz! Razem z Przemkiem Niemcem sprawdziliśmy dziś całą 40 kilometrową rundę, kończącą 4. etap 76. Tour de Pologne. Jest stromo, jest miejscami wąsko, trzeba jechać wysoko w peletonie. Będzie ogień!” - napisał Czesław Lang na swojej stronie społecznościowej. Filmik z podjazdu dyrektora wyścigu możecie zobaczyć poniżej.

To nie pierwszy raz, kiedy Lang podkreśla trudność tej przełęczy.

- Będzie na tym etapie podjazd o kącie nachylenia ponad 20 procent. To trudniejszy odcinek od zeszłorocznego do Orlego Gniazda w Szczyrku - powiedział Czesław Lang przy okazji kwietniowej prezentacji trasy.

Meta na Przełęczy Kocierskiej

W góry i na teren powiatu żywieckiego Tour de Pologne wjedzie w czwartym etapie, 6 sierpnia. Po starcie w Jaworznie kolarze pojadą na południe. Na pierwszej, bardziej płaskiej części dystansu znajduje się Lotna Premia LOTTO w Wilamowicach. Potem peleton wjedzie w malownicze Beskidy, gdzie pokona dwie rundy po 38,5 kilometra. Na trasie znajdą się dwie Górskie Premie TAURON pierwszej kategorii – Przełęcz Kocierska oraz dwie drugiej kategorii – Wielka Puszcza (niedaleko Targanic). Kolarze w tym etapie pojadą od strony gminy  Porąbka, wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego i Żywieckiego, do Kocierza. Etap czwarty odbędzie się pod hasłem 100-lecia Powstań Śląskich.

Następnego dnia zaliczą 5 etap, z  przejazdem przez: Hucisko, Rychwałd, Międzybrodzie Bialskie i Przegibek i metą w Bielsku-Białej.  

Oprac. MG/MC.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę