Jajko w stogu siana - będzie walka! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Rzutką w balon”, „fasolowy zawrót głowy”, „ziemniak w koszu” czy „jajko w stogu siana” - to nazwy wybranych konkurencji, w których zmierzą się sołectwa gminy Czernichów. Rywalizacja odbędzie się w ramach turnieju sołectw.

w4

Na turniej zaprasza Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Czernichowie. Start w najbliższą sobotę, 29 lipca o godzinie 15.00 na stadionie LKS Magórka. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych konkurencji m.in. przeznaczoną dla sołtysów „rzutkę w balon”. Uczestnicy będą musieli pięcioma rzutkami zbić pięć balonów oddalonych od nich o kilka metrów. Wygra ten sołtys, który zbije wszystkie balony jako pierwszy. W kolejnej konkurencji - „fasolowy zawrót głowy” wezmą udział dzieci. Ich zadaniem będzie oddzielenie dwóch kolorów fasoli wrzuconej do jednego pojemnika. Wygrają te dzieci, które zrobią to najszybciej. Natomiast konkurencja „ziemniak w koszu” polegać będzie na wrzuceniu przez zawodnika 30 ziemniaków do wiklinowego kosza trzymanego przez innego zawodnika. Kosz ustawiony będzie w odległości 15 metrów. Nagrodzone zostaną te osoby, które w najkrótszym czasie umieszczą ziemniaki w koszu.

W pozostałych zawodach sołectwa będą musiały zmierzyć się jeszcze m.in. ze znalezieniem jajka w stogu siana, strzeleniem rzutów karnych, kręceniem hula - hop, wbiciem gwoździ na czas i z przeciąganiem liny na bosaka. W turnieju powalczą przedstawiciele Międzybrodzia Bialskiego i Żywieckiego, Czernichowa oraz Tresnej.

Rywalizację urozmaicą muzyczne występy - orkiestry dętej OSP Czernichów - Tresna, podopiecznych fundacji braci Golec, chóru „Kamerton” oraz regionalnego zespołu góralskiego „Dolina Isepnicy” z Międzybrodzia Żywieckiego. Na 18.30 przewidziane jest wręczenia nagród. Finałem zmagań będzie zabawa taneczna.   

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę