Będą nowe punkty pomiaru stanu wody? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Deszcze ustały, poziom wód nie będzie się zapewne w najbliższym czasie podnosić. Sytuacje takie, jak wczorajsze opady, w połączeniu z sierpniowym kataklizmem na Pomorzu, przywołują pytania o stan naszego bezpieczeństwa i ostrzegania przed zagrożeniem. Kroki w kierunku poprawy sytuacji zamierza poczynić Starostwo Powiatowe w Żywcu.

21764321 1488889684527116 1497120549 o

 Przygotowywany jest w tym urzędzie wniosek odnoszący się do Systemu Monitorowania Środowiska. Starostwo planuje montaż 21 nowych punktów pomiarowych stanu wód. W całym powiecie, ale w szczególności chodzić będzie oczywiście o Jezioro Żywieckie i jego główne dopływy. Istniejących jest mniej i montowane były 15 lat temu. Punkty pomiarowe połączone będą z nowoczesnym systemem informatycznym. Obejmją też tereny dotychczas nie kontrolowane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Taki krok uznawany jest za istotny, gdyż informacje o zagrożeniach meteorologicznych i stanie wód konieczne są w przypadku ogłoszenia ewentualnej klęski żywiołowej. Obecnie temat jest na etapie przygotowywania wniosku i poszukiwań dofinansowania, gdyż koszt przedsięwzięcia oszacowano na 1 mln. zł. 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę