Krowa, jaka jest, każdy widzi. W parku. Burmistrz deklaruje - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Parkowa krowa stała się przyczyną istotnego zamieszania. Hortensja, bo tak na imię parzystokopytnej mieszkance żywieckiego "minizoo" i stajni w parku Habsburgów, wywołała na tyle galimatiasu, że burmistrz wydał deklarację jej dotyczącą. Tak wlaśnie, oświadczenie w związku z wklęsłościami i wypukłościami wspomnianej krowy.

IMAG1741

 Zwierzę należy do przeżuwaczy rasy Jersey. Jest w podeszłym wieku. Koścista sylwetka Hortensji, na którą wpływ ma nie tylko charakteryzująca ją rasa, ale i wiek leciwy zwierzęcia, wywołały troskę przechodniów oraz amatorskich i zawodowych ekologów. Odpowiednie instytucje zasypywane były skargami na złe traktowanie parkowej krowy, pozostającej pod opieką żywieckiego Mini Zoo. W efekcie adekwatne instytucje wykonywały kontrole, skutkiem czego Hortensja stała się swwego rodzaju miejskim oczkiem w głowie. Innym skutkiem petycji stało się oświadczenie Burmistrza Antoniego Szlagora, udostępnione do wglądu w Mini Zoo. Zapewnia on, że wyglądowi Hortensji nie można nic zarzucić - chudość wynika właśnie z jej leciwości i specyfiki rasy Jersey. Zwierzę znajduje się pod stałą opieką weterynaryjną i decyzją burmistrza ma zapewnioną dożywotnią opiekę w Stajni Miejskiej w Żywcu.

Mogą skargi mieć jeszcze wymiar ukryty. Być może chodzi o dbałość o czystość parku, w szczególności nawierzchnię, bo może ktoś ... wdepnął? Autopsja fotografującego pozwala stwierdzić, że ten aspekt też nie jest problematyczny...

 Copyright: beskidy.news

Udostępnij

11
+11
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę