Kto zostanie dyrektorem schroniska? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wójt gminy Ślemień Jarosław Krzak ogłosił konkurs na dyrektora Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Ślemieniu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 6 października.

business-woman-2756210 960 720

Oferty należy dostarczać do siedziby Urzędu Gminy w Ślemieniu przy ul. Krakowskiej. Można również zgłaszać się drogą elektroniczną. Konkurs przeprowadzi powołana przez wójta specjalna komisja.  Kto może kandydować na dyrektora? Oto wymagania:

- stopień nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego

- wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny, przygotowanie pedagogiczne i kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w schronisku młodzieżowym

- ukończenie studiów wyższych lub podyplomowych z zakresu zarządzania lub kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenie nauczycieli

- co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego.

Co ważne, przed przystąpieniem do konkursu dany kandydat powinien uzyskać co najmniej dobrą ocenę pracy w okresie ostatnich pięciu lat pracy lub pozytywną ocenę dorobku zawodowego w okresie ostatniego roku. Natomiast w przypadku nauczyciela akademickiego wymagana jest pozytywna ocena pracy w okresie czterech ostatnich lat pracy w szkole wyższej. Warto podkreślić, że ten, kto chce zostać dyrektorem schroniska powinien spełniać warunki zdrowotne niezbędne do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym. Poza tym, taka osoba nie może być karana.

Do konkursu mogą przystąpić również nauczyciele zatrudnieni na stanowisku pedagogicznym m.in. w Kuratorium Oświaty czy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz ci, którzy nie są aktywni zawodowo. Warto dodać, że kandydować może też osoba, która nie jest nauczycielem. Musi ona jednak być niekarana, posiadać polskie obywatelstwo, wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny oraz posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy w tym minimum dwa lata na stanowisku kierowniczym.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę