Bp Pieronek o Kościele. A w Radziechowach radna... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Biskup Tadeusz Pieronek, obecnie mieszkający w Krakowie, a pochodzący z Radziechów na Żywiecczyźnie, był wczoraj gościem programu "Kropka nad i" u Moniki Olejnik.

Biskup Pieronek

 Ostro krytykował m.in. polski Kościół. "To prywatne zdanie biskupa" – od słów hierarchy odciął się dziś Episkopat.

Wczoraj na antenie TVN bp Pieronek stanowczo precyzował swoje opinie, którymi już wcześniej sie dzielił, m.in. kilka miesięcy temu z mieszkańcami Żywca w trakcie spotkania obywatelskiego. (ZOBACZ FILM).

Tym razem - w programie Olejnik - wyraził duży niepokój o losy i przyszłość Kościoła.

     - Mam wielką obawę, że w Polsce duchowieństwo i biskupi jak gdyby zmierzali do tego, żeby pozbawić Kościół katolicki cechy powszechności (…). Dąży się do tworzenia Kościoła Partyjnego, to jest wielki dramat – powiedział bp. Pieronek. Episkopat dziś ustosunkował się do jego wypowiedzi na twitterze: - Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, również bp T. Pieronek. Jednak nie należy utożsamiać prywatnych wypowiedzi ze stanowiskiem Episkopatu - brzmi komunikat.

Zapytaliśmy o zdanie prawicowej radnej powiatu żywieckiego z Radziechów, Jadwigi Klimondy, o opinię na temat stanowiska biskupa. - Nie oglądałam programu, bo nie oglądam TVN. Cóż? On już na stare lata tak ma. Smutne to jest - skwitowała radna Klimonda.

Udostępnij

23
-24
47
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę