Nauka i sztuka są w Pewli Małej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak zachować się podczas ataku aktywnego zabójcy? Uciekać czy walczyć? Negocjować czy błagać o litość?

18555855 1880513335546647 6014023635973104374 n

 Na takie pytania, i wiele jeszcze innych, mogli uzyskać odpowiedź uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Pewli Małej podczas Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w którym ta placówka uczesniczyła w maju. Partnerami i współorganizatorami akcji byli też: Akademia Techniczno- Humanistyczna w Bielsku - Białej i Stowarzszenie Kulturalne "Prowincja". Zajęcia, prowadzone przez ciekawych ludzi i z zaciekawionymi słuchaczami, odbywały się według następującego harmonogramu:

" Aktywny strzelec"
- warsztaty ewakuacji uczniów z zagrożonego budynku" - Specjalista Bezpieczeństwa Narodowego - mgr Anna Gałuszka, Specjalista Ratownictwa Medycznego - Paweł Gałuszka, Samodzielna Formacja Obronno - Ratownicza im. gen Stanisława Sosabowskiego.

"Miejsce znane i ...nieznane"
- fotografowanie najbliższego otoczenia w nietypowy sposób, uzyskiwanie ciekawych ujęć miejsc powszechnie znanych - warsztaty fotograficzne poprzedzone wykładem, mgr Jerzy Pustelnik - pracownik Instytutu Sztuki/Wydział Artystyczny UŚ Cieszyn.

"Obserwacja i interpretacja"
- analiza wybranych cech zwierząt na podstawie ich wizerunków, - warsztaty plastyczne - dr Mirosław Ciślak.
Poniżej znajdziecie nieco fotorelacji z przebiegu. Za ilustracje dziękujemy Stowarzyszeniu Kulturalnemu Prowincja. 

Beskidzki Festiowal Nauki i Sztuki zawitał do Żywca dzięki Klubowi Śrubka, gdzie aktywności z nim związane realizowano przez 17 lat.  Klub był z Festiwalem od jego drugiej edycji. Tę tradycję przejęło od ub. roku związane wtedy z Klubem Srubką Stowarzyszenie Prowincja.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę