Zmarł ksiądz Antoni Wiśniewski - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Był pierwszym proboszczem parafii w Korbielowie. Ksiądz Antoni Wiśniewski końcem grudnia zmarł w krakowskim klasztorze. Miał 91 lat.

ksiadz

Ksiądz Antoni (Zygmunt) Wiśniewski urodził się w Gdańsku. Podczas II wojny światowej wywieziony został do obozu koncentracyjnego w Niemczech. Gdy wrócił do Polski, zdał maturę i rozpoczął studia w Krakowie. W 1947 r. wstąpił do zakonu dominikanów, nadano mu imię Antoni. W 1953 r. przyjął kapłańskie święcenia.

W latach 1960 - 1968 pełnił funkcję proboszcza w parafii w Korbielowie. Od 1987 r. związany był ze Zgromadzeniem św. Dominika w Krakowie.   

 

 

Udostępnij

0
-2
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę