Pilne! Jest "kandydat" na włodarza Jeleśni - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od wielu tygodni wyczekiwane są personalia osoby, która zasiądzie na najwyższym stanowisku w gminie Jeleśnia. O uwarunkowaniach formalnych tej sytuacji pisalismy TUTAJ. Wiadomośc sprzed chwili: znane jest oficjalnie nazwisko wytypowanej osoby. 

UG Jelesnia zima

O tym, kto będzie zaproponowany premierowi, jako osoba pełniąca funkcję wójta, poinformował nas Urząd Wojewódzki w Katowicach.  Zgodnie z art. 28 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym w przypadkach, o których mowa w art. 28g ust. 2, 3 i 3a, Prezes Rady Ministrów, na wniosek wojewody przekazany niezwłocznie za pośrednictwem ministra właściwego do spraw administracji publicznej, wyznacza osobę, która przejmie wykonywanie zadań i kompetencji wójta. Dlatego też Wojewoda Śląski, za pośrednictwem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wystąpił do Prezesa Rady Ministrów – Pana Mateusza Morawieckiego, o wyznaczenie Pani Anny Wasilewskiej na stanowisko osoby pełniącej funkcję Wójta Gminy Jeleśnia. Oczekujemy obecnie na decyzję Prezesa Rady Ministrów - poinformowała rzecznik wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Anna Wasilewska była kandydatką na wójta w poprzednich wyborach w Jelesni. Została radną powiatową. Jest z zawodu pielęgniarką, mieszka w Krzyżowej.

Udostępnij

35
+9
26
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę