Kto na żołnierza? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Już końcem stycznia w naszym województwie rozpocznie się kwalifikacja wojskowa. Potrwa on do 27 kwietnia. W powiecie żywieckim przeprowadzona zostanie w terminie od 5 lutego do 23 marca. Powiatowa komisja lekarska mieścić się będzie w przychodni lekarskiej w Żywcu przy alei Piłsudskiego.

Do kwalifikacji wojskowej muszą stawić się mężczyźni urodzeni w 1999 r. oraz mężczyźni urodzeni w latach 1994 - 1998  nie posiadający określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Poza tym, obowiązkiem kwalifikacyjnym objęte są osoby urodzone w latach 1997 - 1998, które, ze względu na zły stan zdrowia uznane zostały za niezdolne czasowo do czynnej służby wojskowej, a okres tej niezdolności mija przed zakończeniem prowadzonej kwalifikacji. Natomiast jeśli okres niezdolności mija po zakończeniu kwalifikacji, to uczestniczyć w niej będą ci, którzy przed zakończeniem kwalifikacji złożą wniosek o zmianę kategorii zdolności do służby.   

Do kwalifikacji stawić muszą się również panie urodzone w latach 1994 - 1999, które posiadają kwalifikacje do czynnej służby oraz te kształcące się w kierunkach medycznych, weterynaryjnych i psychologicznych lub będące ich absolwentkami.

Kwalifikacja obejmie też osoby po 18. roku życia, które zgłosiły się do ochotniczej służby wojskowej i nie posiadają określonej kategorii zdolności.

Jakie dokumenty są niezbędne? Ci, którzy po raz pierwszy biorą udział w kwalifikacji muszą zabrać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, wymagane dokumenty medyczne, aktualną fotografię oraz dokument potwierdzający posiadane wykształcenie. Natomiast osoby, które uczestniczyły już wcześniej w kwalifikacji muszą mieć ze sobą dodatkowo książeczkę wojskową.

Warto zaznaczyć, że jeśli ktoś z ważnego powodu nie może wziąć udziału w postępowaniu, ma obowiązek zgłosić ten fakt organowi nadrzędnemu np. wójtowi czy burmistrzowi.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę