Nietrzeźwi kierowcy - nie tylko w Świnnej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pomimo licznych apeli, działań policji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Pamiętajmy, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację.

opel

Do pierwszego zdarzenia drogowego, którego sprawcą był nietrzeźwy kierowca doszło w sobotę około 16.30 w Świnnej na ul. Wspólnej. Nasz portal pisał o nim tamtego dnia. Jak wstępnie ustalili policjanci, 21-latek, kierując oplem, uderzył w ogrodzenie posesji, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Został szybko zatrzymany przez policjantów z Jeleśni. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. 21-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Jak ustalili policjanci mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania.

Tego samego dnia około 20.15 w Gilowicach na ul. Pokusy policjanci z Gilowic zatrzymali tam 31-latka, który kierował motocyklem mając w organizmie 2 promile alkoholu.

Z kolei w niedzielę, około 11.00 w Korbielowie na ul. Beskidzkiej, 47-latek, kierując seatem, zjechał z drogi uderzył w przepust wodny, ogrodzenie posesji oraz bramę wjazdową. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w ograniami blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo, jak ustalili policjanci, miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

"Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi kara nawet 2 lat więzienia. Statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego." - przypominają żywieccy mundurowi.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę