Wyniki badań wody: zadanie dla miasta - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bielsku-Białej bada pobrane w Żywcu próbki wody z Soły. Jak na razie uspokaja, podkreślając też, że przed "miastem" kolejne kroki do podjęcia.

Okreg PZW Bielsko - Biala

 Próbki pobrane były wczoraj przed południem.

- Najgorzej było na potoku Sieńka. Tam wyniki wskazały znacznie podniesioną wartość zanieczyszczeń. Natomiast w dwóch punktach pomiarowych na Sole, czyli poniżej potoku Sieńka, odczytaliśmy wyniki, które nie wskazywały na to, iż mogłyby być powodem śnięcia ryb. Dziś pracownicy inspektoratu pobrali do badania następne próbki. Wyniki powinny być najpóźniej jutro. Spodziewamy się jednak, że będą się poprawiać - powiedziała Agata Serafin, kierownik bielskiej delegatury WIOŚ.

Pozostaje wątpliwość, czy tylko wody mogą być zanieczyszczone? Czy mogło dojść do skażenia gleby?

- Nic nam nie wiadomo o tym, by miała być zanieczyszczona gleba. Taka właściwie jest funkcja studzienek burzowych, aby zanieczyszczenia w postaci ciekłej trafiały własnie tam - dadała kierownik delegatury WIOŚ.

Czeka robota ze studzienkami 

Pozostaje jeszcze jeden skutek poniedziałkowej akcji gaśniczej. Jak twierdzi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, wiele zanieczyszczeń chemicznych pozostało na pewno jeszcze w kanałach burzowych. W gestii Urzędu Miejskiego będzie teraz leżało usunięcie tego brudu:

- Mamy przygotowane pismo do władz miasta w sprawie oczyszczenia kanałów burzowych. Chodzi o to, aby przy kolejnych zmianach pogody przede wszystkim nie wywoływały przykrego zapachu chemicznego i żeby nie przedostawały się ewentualnie dalej - wyjasniła Serafin.

Czekamy na kolejne wyniki badań wody, przede wszystkim z Soły. 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę