Jest oskarżenie - po śmierci na basenie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prokuratura wykonała kolejne kroki w głośnej sprawie sprzed półtora roku z Wisły. W stan oskarżenia postawiła m.in. żywieckiego radnego.

Basen ogolny

To tragiczne zdarzenie miało miejsce 17 stycznia 2017 roku. Na basenie wiślańskiego ośrodka Start doszło do śmierci 12-letniego chłopca, a z wody wyciągnięto jego nieprzytomnego rówieśnika, którego ostatecznie udało się odratować.

W dniu 30 maja br. Prokuratura Rejonowa w Cieszynie skierowała do Sądu Rejonowego w Cieszynie akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom: prezesowi spółki, do której należał basen Adamowi J.; byłej dyrektor Danucie Z.; pracownikowi ośrodka dyżurującemu w charakterze ratownika Łukaszowi K. oraz opiekunom: Krzysztofowi W. i Mirosławie B. Oskarżeni są o narażenie podopiecznych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

Jak przekazała Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej, w trakcie śledztwa  ustalono, że podczas korzystania z pływalni przez małoletnich uczestników zimowiska zorganizowanego przez Urząd Gminy w Zgierzu, dwoje z nich nieumiejących pływać - Rafał K. i Dominik K., wskutek niedostatecznej opieki ze strony dwojga wychowawców znalazło się w części głębokiej pływalni, gdzie doszło do ich topienia się i wynikającej stąd niewydolności krążeniowo-oddechowej. Skutkiem tego zdarzenia było nieumyślnie spowodowanie śmierci - utonięcie Rafała K. oraz ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu u Dominika K. Na czas pobytu grupy uczestników zimowiska kierownictwo ośrodka nie zapewniło opieki ratowników, a osoba, która w tym dniu pełniła tę funkcję nie mając do tego uprawnień, w chwili zdarzenia była nieobecna na pływalni. Zarzucany oskarżonym czyn - zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. 

Dodajmy, że Adam J. jest radnym Rady Miejskiej w Żywcu obecnej kadencji.

Udostępnij

9
+9
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę