Zmarł Zdzisław Tanewski - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Z przykrością informujemy, że 28 czerwca w wieku 99 lat zmarł Zdzisław Tanewski, wpisany do Księgi zasłużonych dla Bielska-Białej.

Tanewski 2

Zdzisław Tanewski był wybitnym nauczycielem gry na fortepianie. Ponad 40 lat pracował w bielskiej Szkole Muzycznej. Wychował wielu pianistów znanych w kraju i za granicą, a także wielu pedagogów uczelni wyższych i szkół muzycznych. Swoją działalnością pedagogiczną i artystyczną przyczynił się do umuzykalnienia naszego miasta. Przez wiele lat związany był ze Związkiem Harcerstwa Polskiego jako organizator i opiekun drużyny zuchowej Wiolinki. Za swoją działalność otrzymał wiele nagród, wyróżnień i odznaczeń, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej. Zdzisław Tanewski został wpisany do Księgi zasłużonych dla Bielska-Białej w lutym 2013 roku.

Uroczystości pogrzebowe Zdzisława Tanewskiego odbędą się w środę, 4 lipca br. o godz. 14:00 w Kościele Parafialnym pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę