W Janosiku o tolerancji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W żywieckim Kinie Janosik odbędzie się bezpłatna projekcja filmu pt. „Artykuł osiemnasty”.

Teczowa flaga

To pełnometrażowy film dokumentalny, w którym pada pytanie, dlaczego w Polsce nie udało się wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków osób tej samej płci.

"Tytuł nawiązuje do art. 18 Konstytucji RP, zgodnie z którym ochronie podlega małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, co dla wielu przeciwników nowych regulacji jest równoznaczne z brakiem możliwości jakiegokolwiek uregulowania kwestii związków osób tej samej płci. "Artykuł osiemnasty" to nie tylko głos na temat praw osób LGBT+, ale przede wszystkim rozmowa o polskiej demokracji i stanie debaty publicznej w ówczesnej Polsce." - głosi opis w portalu Filmweb.

Dokument przedstawia sytuację osób homoseksualnych w Polsce będącej od 25 lat jest krajem wolnym i demokratycznym. O dyskryminacji, problemach prawnych, stosunku polityków do kwestii LGBT opowiadają m.in. karnistka, sędzina Trybunału Konstytucyjnego, seksuolog oraz dziennikarze. W filmie pojawiają się więc: Ewa Łętowska, Monika Płatek, Krzysztof Charamza, Zbigniew Lew Starowicz.

Organizatorem wydarzenia jest organizacja Queerowy Maj.

Dokument prezentowany będzie w Kinie Janosik (Żywiec ul. Sobieskiego 1) w sobotę 1 września o godz.14.00 – 15.30.

 

Udostępnij

5
-2
7
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę