Zmarł wieloletni proboszcz parafii w Lesznej Górnej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Diecezja Bielsko - Żywiecka przekazała smutną wiadomość.

Zmarla

Zmarł ks. Henryk Langfort, wieloletni proboszcz parafii św. Marcina w Lesznej Górnej – najmniejszej wspólnoty parafialnej w diecezji bielsko-żywieckiej. Jako kapłan przeżył 56 lat. Kierując przygraniczną parafią w latach 1986-2014, został zapamiętany jako niestrudzony duszpasterz i inicjator remontów wokół zabytkowej świątyni leszniańskiej. 1 października br. kapłan skończył 80 lat.

Urodził się w 1938 roku w Kamieniu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1962 roku w katedrze katowickiej z rąk bp. Herberta Bednorza. Jako wikariusz pracował m.in. w parafiach św. Wojciecha w Mikołowie, św. Mikołaja w Bielsku-Białej, św. Józefa w Katowicach, Nakle, Chorzowie Batorym oraz w Woźnikach.

W Lesznej Górnej zastąpił nieżyjącego już ks. Waleriana Szendzielorza. Z dumą podkreślał, że w niedzielnych Mszach św. uczestniczy blisko 80 procent wiernych z parafii liczącej około 200 osób.

Pogrzeb odbędzie się w środę, 10 października, w kościele parafialnym św. Marcina w Lesznej Górnej. O 13.30 rozpocznie się różaniec, a o 14.00 – msza święta. Po liturgii pogrzebowej trumna z ciałem byłego proboszcza zostanie złożona na cmentarzu parafialnym.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę