Seniorka - laureatka konkursu wojewódzkiego - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Sali Sejmu Śląskiego ogłoszono dziś wyniki organizowanego przez Wojewodę Śląskiego konkursu na najaktywniejszą seniorkę i najaktywniejszego seniora w województwie śląskim. W tym roku wśród głównych laureatów znalazła się bielszczanka.

A.KArendal

Nominacje otrzymało w sumie 12 osób, które wyróżniają się w swoich działaniach inicjatywami na rzecz środowiska osób starszych. Było to 7pań i 5 panów. Tytuł najaktywniejszej seniorki w województwie otrzymała Halina Juraszek z Bielska-Białej. Zdobywczyni tytułu „Aktywna Seniorka 2018” – od 20 lat służy osobom starszym w dzielnicy Komorowice w Bielsku-Białej. Regularnie odwiedza osoby samotne, chore, a także organizuje dla nich pomoc materialną i duchową. Jako była nauczycielka ma też dobry kontakt z dziećmi, dzięki czemu aktywnie buduje mosty międzypokoleniowe. 

Konkurs na najaktywniejszą seniorkę i najaktywniejszego seniora w województwie śląskim skierowany jest do wszystkich mieszkańców regionu, którzy ukończyli 60 lat i wyróżniają się działaniem na rzecz osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej. W tym roku konkurs odbył się już po raz drugi, a w uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli również ubiegłoroczni zwycięzcy – Krystyna Panek i Jan Mieńczuk, którzy odznaczają się m.in. długoletnią działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych, samotnych i starszych, zwłaszcza przebywających w zakładach opiekuńczo-leczniczych oraz hospicjum.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę