Dwukierunkowy ruch w Sporyszu? Jeszcze nie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wahadłowa przeprawa przy wyjeździe z Żywca w stronę Świnnej lub odwrotnie, to jedna z głównych uciążliwości naszego miasta i bliskich okolic. Korki dają się we znaki kierowcom szczególnie teraz, w upalne dni. Przez moment wydawało się że to koniec, jednak okazuje się, że trzeba jeszcze "chwilę" poczekać.  

Tytułowy

W czwartek 17 sierpnia przed popołudniem lokalne media obiegła wieść, że na moście na Koszarawie funkcjonuje już ruch ciągły, dwukierunkowy. Zgadzałoby się to z wcześniejszymi zapowiedziami, że termin udostępnienia pełnego przejazdu będzie szybszy, niż figurujący w umowie – sobota 19 sierpnia. Optymizm to był jednak płonny, gdyż w czwartkowe popołudnie ponownie przed mostem natrafić można było na duże korki i ruch jednostronny. Taka sama sytuacja miała miejsce w piątkowy poranek. Co na to Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach? Zapytaliśmy o to jego rzecznika, Ryszarda Pacera:
- Ruch w dwóch kierunkach na tym moście ma być udostępniony 19 sierpnia. Tak jest w umowie formalnej z wykonawcą, my jako strona na ten termin zwracamy uwagę. Jeżeli on tego nie zrobi, będzie zobowiązany do zapłacenia kary, 20 tys. zł. Inspektor nadzorujący ten proces, jutro poinformuje o rzeczywistym otwarciu ruchu dwustronnego. Jutro się sprawa zweryfikuje pod kątem zdolności i zgodności technicznej - powiedział rzecznik.

Długi temat

Przypomnijmy, że remont mostu na Koszarawie w Żywcu Sporyszu, w ciągu DW 945 trwa od marca tego roku. Od grudnia 2015 roku odbywa się tam ruch wahadłowy. Most był w złym stanie technicznym i wymagał wzmocnienia. Remont polega na wprowadzeniu dodatkowych stalowych łuków, które w większości zostały już zainstalowane. W dalszej kolejności przeprowadzone były i są roboty na moście: remont nawierzchni jezdni, dylatacji bitumicznych i  balustrad. Całość remontu ma potrwać do końca listopada br. Przewidywany koszt inwestycji wynosi ponad 880 tys. zł.

* Zgodnie z zapowiedzią od soboty 19.08 jest w całości przejezdny, przebiega na nim ruch dwukierunkowy. Fizycznie pozostały światła drogowe, zakryte.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę