Pani Burmistrz już oficjalnie, we władzach Rady Miejskiej panowie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wybór kobiety na najważniejsze stanowisko w mieście to nie ostatnie zmiany w Cieszynie, jakie stały się konsekwencją wyborów samorządowych. Wczoraj wyłoniono władze Rady Miejskiej.

Ratusz Cieszyn moje

Pierwszą w tej kadencji sesję rady otworzył radny senior Jerzy Waługa. Ślubowanie złożyli: burmistrz Gabriela Staszkiewicz i wszyscy radni.

Względem wyborów zmienił się nieco skład Rady Miejskiej. Miejsce Gabrieli Staszkiewicz, której mandat – w związku z wyborem na burmistrza – uległ wygaśnięciu, zajął Remigiusz Jankowski z Cieszyńskiego Ruchu Społecznego. Z kolei za Ryszarda Macurę, który zrzekł się mandatu, już wcześniej tłumacząc ten ruch planami zawodowymi, kolidującymi ze sprawowaniem funkcji radnego, powołano Pawła Czycharowskiego z Akcji Samorządowej.

Przewodniczącym Rady Miejskiej wybrany został właśnie Remigiusz Jankowski, który w tajnym głosowaniu uzyskał 13 głosów za i 8 przeciw. Jego zastępcami będą: Łukasz Bieski i Krzyszof Kukuczka.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę