Jeleśnianin za Gdulę w PZŁ - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podczas pierwszego posiedzenia Naczelnej Rady Łowieckiej w dniu 6 grudnia 2018 r. jej członkowie wybrali prezydium tego organu. Na najwyższym jego stanowisku zasiada znów osoba z naszego regionu.

Rada lowiecka

Prezesem Naczelnej Rady Łowieckiej został Rafał Malec z okręgu bielskiego PZŁ, mieszkaniec Jeleśni. 

Rafał Malec (ur. 1973) do Polskiego Związku Łowieckiego należy od 21 lat i od początku zajmuje się kynologią myśliwską. Należy do zarządu Międzynarodowego Klubu Posokowca członka ISHV. Reprezentował Polskę na prestiżowych imprezach międzynarodowych, oceniając pracę posokowców w warunkach naturalnego łowiska. Malec udziela się jako lektor PZŁ, przekazując nowo wstępującym do zrzeszenia wiedzę z dziedzin gospodarki łowieckiej i biologii gatunków zwierząt łownych. Jest absolwentem Państwowego Technikum Rolniczego w Żywcu – Moszczanicy oraz Pomaturalnego Studium Leśnego w Mszanie Dolnej. Przedsiębiorca z 22-letnim doświadczeniem, zarządza firmą produkującą akcesoria meblowe. Społecznie pełni funkcję wiceprezesa zarządu gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Jeleśni. Przez 13 lat działał w Komisji Kynologicznej przy ORŁ w Bielsku Białej, z czego ostatnie trzy lata jako jej przewodniczący. 

Co ciekawe, okręg bielski, a nawet konkretnie Żywiecczyzna od dawna jest w tym ciele wyjątkowo mocno reprezentowana. Jeszcze kilka miesięcy temu prezesem Naczelnej Rady Łowieckiej był Andrzej Gdula. Znana persona żywiecka, kojarzona głównie z KC PZPR i byciem doradcą prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zgoła przeciwne sympatie polityczne przypisywane są Malcowi. Może więc wybór jego osoby ma związek z przywoływaną wiosną br. potrzebą dekomunizacji PZŁ, której mieli sprzeciwiać się sami myśliwi.

Udostępnij

3
-1
4
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę