Przestrzegają przed Babią - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To szczyt nie tylko najwyższy w naszym regionie, ale też bardzo popularny, również w warunkach zimowych. Właśnie w związku z nimi Babiogórski Park Narodowy zaleca najdalej posuniętą ostrożność.

Babia Gora zima Markowe Szczawiny FB

"W związku z bardzo trudnymi warunkami panującymi na Babiej Górze - zagrożenie lawinowe 3 stopnia (znaczne), bardzo silny wiatr, opady śniegu, niska temperatura i słaba widoczność - apelujemy do państwa, by nie wybierać się w najbliższym czasie na babiogórskie szlaki. Pokrywa śnieżna na grzbiecie Babiej Góry wynosi ponad 120 cm, w miejscach odkładania się śniegu znacznie więcej. W ciągu ostatnich trzech dni przybyło ok. 70 cm śniegu na wysokości 1180 m. n.p.m. - wyżej więcej. Temperatura poniżej - 10 stopni, odczuwalna znacznie niższa. Dlatego apelujemy, by powstrzymać się od wycieczek na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego." - poinformował BPN za pośrednictwem swojej strony społecznościowej.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę