Kłopoty z wykonawcami. Koszty coraz wyższe. Kto poniesie? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rosną koszty rozmaitych zamówień publicznych. Dlaczego? Przyczyną wydaje się być problem, który jeszcze kilka lat temu byłby mało wiarygodny.

Wspomniał o problemie starosta Andrzej Kalata.
- Czeka nas przetarg na drogę Lipowa – Ostre – Twardorzeczka. Mamy nadzieję, że zgłosi się wykonawca. Teraz występuje taki problem, że wykonawcy się w ogóle nie zgłaszają do przetargów. Ten rok jest takim, że do każdego praktycznie przetargu dokładamy. Oferty są wyższe, niż kosztorysy inwestorskie. Zwykle zastanawiam się, ile dopłacimy. Bywały też takie przetargi, że nie zgłosiła się żadna firma - powiedział Kalata.
O sytuacji braku lub małej liczby chętnych, startujących do przetargu Starostwa Powiatowego pisaliśmy wielokrotnie. Tak było z ofertą budowy pawilonu przy Szpitalu w Rajczy, były kłopoty z wyłonieniem firmy zajmującej się odśnieżaniem na drogach powiatowych. Brak oferentów wpływa zarówno na koszt wykonania – przy braku konkurencji często trzeba go podnosić względem pierwotnych założeń – jak i na jego czas. Dzieje się tak nie tylko przy okazji zadań wykonywanych przez Starostwo Powiatowe. Niektóre inwestycje miejskie również hamowane są przez brak chętnych do ich realizacji. Za jedną z przyczyn podawane są kłopoty w branży budowlanej sprzed kilkunastu miesięcy, które spowodowały, że dużo firm nie utrzymało się na rynku. Wiele z inwestycji dodatkowo wstrzyma jeszcze zima.

 

Udostępnij

1
-4
5
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę