Wiślańska młodzież we Włoszech - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grupa uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu „Uczymy się prowadzić firmę w Europie” w ramach projektu Erasmus.

Wisla Patelniok

 Trzecie już spotkanie uczestników projektu miało miejsce w Pordenone we Włoszech i uczestniczyła w nim młodzież z Włoch, Czech, Słowacji i Polski - w tym uczniowie z wiślańskiego “Patelnioka”. Siedmioro uczestników projektu wizytę rozpoczęli od konferencji w miejskim Ratuszu z doradcą burmistrza do spraw turystyki oraz od poznania miejscowej szkoły i wysłuchania występu chóru „ALPINI”.

Zwiedzili Muzeum Noży w Maniago, a w Cavasso Nuovo spotkali się z producentami lokalnej żywności. Mieli również okazję wziąć udział w wykładzie dotyczącym zasad nagrywania filmów, by później w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę.

W San Daniele uczniowie zwiedzali zakłady produkujące wędliny, m.in. zobaczyli halę, na której dojrzewały tradycyjne szynki, w liczbie kilkudziesięciu tysięcy. Poznali także technologię produkcji tego włoskiego rarytasu oraz mieli możliwość jego degustacji.

W winiarni Pitars spotkali się z lokalnym przedsiębiorcą, prowadzącym firmę cateringową.

Uczniowie zwiedzili również Wenecję, nadmorską miejscowość Grado, Triest oraz przepiękną bazylikę w Akwilei.

Oprac. MG.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę