Posterunek w Wilkowicach prawie gotowy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Powstanie tego posterunku to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców i regionu. Jej wartość to około 1,8 mln zł.

Wilkowice posterunek

Potrzeba utworzenia nowej jednostki policji była sygnalizowana przez społeczność podczas licznych konsultacji i debat społecznych. Posterunek zlokalizowany jest w centrum miejscowości przy ul. Parkowej 2, w pobliżu Urzędu Gminy w Wilkowicach, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz w pobliżu węzła komunikacyjnego drogi ekspresowej S-1. Jego położenie pozwoli na wygodny dojazd kierującym, jak również mieszkańcom korzystającym z komunikacji publicznej. Dla mieszkańców Wilkowic będzie to istotne ułatwienie w dostępie do policji, gdyż wcześniej musieli dojeżdżać do komisariatu w Szczyrku. Lokalizacja w sąsiedztwie magistratu i ośrodka pomocy społecznej pozwoli policjantom lepiej i sprawniej współpracować z administracją gminy, szczególnie w sprawach wymagających interdyscyplinarnych działań służb gminnych i policji.

"W posterunku będą służyli dwaj dzielnicowi – asp. sztab. Rafał Semik, któremu zostanie powierzony rejon służbowy Bystrej i Mesznej oraz mł. asp. Marek Krawiec z rejonem służbowym w Wilkowicach. Służby patrolowo-interwencyjne będzie realizowało czterech policjantów z drużyny patrolowej. Służbą policjantów będzie natomiast kierował mł. asp. Sławomir Grzesiuk, policjant z wieloletnim doświadczeniem, który wcześniej był starszym dzielnicowym w Komisariacie II Policji w Bielsku-Białej." - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Służby w posterunku będą odbywały się codziennie i całodobowo. Wilkowiccy policjanci będą wspierani przez Zespół Patrolowy z Komisariatu Policji w Szczyrku, pod który służbowo będzie podlegał posterunek. Godziny pracy kierownika i dzielnicowych będą dostosowywane do potrzeb mieszkańców tak, aby posterunek jak najlepiej zaspokajał potrzeby społeczności lokalnej i władz samorządowych.

Budynek jest już prawie gotowy. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz pomieszczeń służbowych, biur, serwerowni, zaplecza sanitarno-socjalnego i przestronnego garażu, przeznaczonego na pojazdy służbowe. Na ukończeniu jest również instalacja infrastruktury teleinformatycznej. Wszystko po to, aby jak najszybciej oddać go na potrzeby tych, dla których został powołany - mieszkańców gminy Wilkowice.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę