Zmarł znany działacz "Solidarności" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tą smutną informację przekazał Zarząd NSZZ Solidarność Podbeskidzie.

Franek Final

 W poniedziałek 21 maja br. zmarł Franciszek Kumorowicz, przez wiele lat związany z “Solidarnością” w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej. Miał 65 lat.

W latach 80-tych Franek Kumorowicz był kierowcą w bielskim MPK i członkiem tamtejszej “Solidarności”. Po wprowadzeniu stanu wojennego zabezpieczył i ukrył w swoim domu tablicę, upamiętniającą strajk w MPK w sierpniu 1980 roku, znajdująca się na budynku zajezdni. Współpracował z podziemną “Solidarnością”, a także z powstałą w połowie lat 80-tych w Bielsku-Białej Opozycyjną Organizacją “Wola”.

Na przełomie 1988 i 1989 roku był inicjatorem wznowienia działalności “Solidarności” w MPK, członkiem Regionalnej Komisji Organizacyjnej NSZZ “Solidarność” Regionu Podbeskidzie i przewodniczącym Komisji Zakładowej MPK.

Franciszek zmarł 21 maja, zaledwie dwa miesiące po przejściu na emeryturę. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek, 24 maja 2019 roku o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym w Bielsku-Białej Lipniku.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę