Dobre dni stowarzyszenia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Świadczy o tym współpraca z lokalną społecznością i dowody uznania ze strony Prezydenta RP. 

Stowarszyszenie 2

 Podpisy przed czasem

W miniony piątek mijał termin zbierania podpisów pod inicjatywą uchwałodawczą Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka”, o której pisaliśmy TUTAJ. W piątek, jednak we wcześniejszy wtorek stowarzyszenie informowało, że wpłynęło już wymagane dla dalszych prac, 1000 podpisów mieszkańców województwa śląskiego. Ten krok zatem już za nimi, można działać dalej.

„Wasze zaangażowanie nas przerosło - dostaliśmy wiele listów, nawet od Polonii zamieszkałej w Wielkiej Brytanii - to zobowiązuje. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą pierwszą w województwie inicjatywę. Dziękujemy samorządowcom, radnym, mieszkańcom, wszystkim.” - takimi słowami kwitowało akcję Stowarzyszenie „Kolej Beskidzka”.

Odznaczenie z Warszawy

W piątek 14 czerwca o stowarzyszeniu i jego przedstawicielach można było usłyszeć z jeszcze jednego powodu. Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Żywcu, odbywającej się z okazji Dni Żywca, Hubert Maślanka i Piotr Jodłowiec, członkowie zarządu Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka” zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brązowymi Krzyżami Zasługi.

„Wiem, że działalność naszej organizacji jest różnie postrzegana, przez wielu niestety jako bezsensowna fanaberia, kaprys wyrastający z zamiłowania do kolei. To boli, nie tylko mnie, ale każdą i każdego z nas, którzy niemal codziennie wkładamy wiele pracy w to, by w przyszłości mieszkańcy naszej żywieckiej ziemi mogli podróżować do pracy, szkoły w nowoczesnych warunkach. Gdybyśmy nie mieli wiedzy, że to jest możliwe, nie robilibyśmy tych rzeczy. To nie chodzi o pociąg, którego brakuje nam na malowniczym szlaku, to chodzi o jakość życia Waszą, Waszych dzieci i wnuków. Chcemy, żeby mieszkańcy Żywiecczyzny mieli większe możliwości dostępu do pracy, edukacji czy turystyki, by mogli szybko i komfortowo się przemieszczać w kierunku tak bliskiej nam Małopolski. Chciałbym to odznaczenie zadedykować wszystkim, którzy rozumiecie, że to co robimy, to nie fanaberia, ale walka o przyszłość tego terenu. Dziękuję wszystkim samorządowcom, którzy nas wspieracie, mediom, Każdej i Każdemu w Was, którzy nam kibicujecie.” - przekazał za pośrednictwem swojego profilu społecznościowego Hubert Maślanka.

Udostępnij

8
+8
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę