Godnie reprezentowali województwo - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zespół Szkół Szkół Samochodowych w Żywcu zajął wysokie miejsce w XXIII Krajowym Finale Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Samochodowka

Od wielu już lat najważniejszym celem turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym są działania oświatowe wśród młodzieży szkolnej. Konkurs ma za zadanie popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach; kształtują partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu oraz upowszechniają podstawowe zasady i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

W dniach 11 - 12  czerwca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu odbył się XXIII Krajowy Finał  Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W konkursie wzięło udział 17 zespołów reprezentujące swoje województwa.

Województwo śląskie reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu w składzie: Jakub Cebrat, Dawid Ryżka, Dominik Wróbel.

Zanim trzyosobowe drużyny rozpoczęły rywalizację odbyło się uroczyste rozpoczęcie turnieju w hotelu Planeta Charsznica. Następnie uczestnicy  rozpoczęli turniej od pisania testu z przepisów ruchu drogowego, ze znajomości rozwiązywania konkretnych sytuacji na skrzyżowaniach oraz testy z historii motoryzacji. Drugiego dnia musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, musieli wykryć usterki w skuterze, motocyklu oraz samochodzie osobowym. Ważnym etapem finału turnieju była sprawnościowo-szybkościowa jazda skuterem oraz samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.

Drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu zajęła 7 miejsce w kraju.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę