Będą kontrole czystości - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dbałość o czystość miasta i jego przestrzeni publicznej, jest obowiązkiem zarówno Urzędu Miejskiego, podległych mu instytucji, spółek miejskich, jak i każdego z mieszkańców – właścicieli posesji znajdujących się na terenie miasta oraz ich najemców.

Kontrole czystosci

Jak przypomina komunikat żywieckiego Ratusza, obowiązki te nakłada ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 13 września 1996 r. (Dz. U. 1996 Nr 132 poz. 622), w której w art. 5 czytamy m.in. że do obowiązków właściciela posesji należy: uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości.

- Tymczasem w wielu miejscach naszego miasta widać zaniedbane chodniki, pełne śmieci, z przerośniętą trawą oraz innymi elementami szpecącymi wizerunek. W związku z powyższym apeluję do mieszkańców aby do końca tego tygodnia uprzątnęli tereny przed swoimi posesjami. Jednocześnie informuję, że od poniedziałku 29 lipca rozpoczną się kontrole Straży Miejskiej, które w przypadku stwierdzenia braku podjęcia działań w zakresie utrzymania porządku przed posesjami, będą skutkować nałożeniem mandatów karnych - informuje burmistrz Antoni Szlagor. 

Udostępnij

2
0
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę