Jubileuszowa 10. Letnia Scena Sfery – najgorętsza impreza minionego lata - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przez dziewięć piątkowych wieczorów tego lata Plac Bolka i Lolka przed Galerią SFERA był miejscem spotkań wszystkich fanów dobrej zabawy. Tegoroczna Letnia Scena Sfery udowodniła, że od dziesięciu lat jest jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych organizowanych w mieście.

Roksana Wegiel LSS

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Letniej Sceny Sfery przeszła już do historii. Podczas piątkowych koncertów można było podziwiać zarówno młode gwiazdy, jak i legendy polskiej sceny muzycznej. Nie zabrakło niezwykłej energii i porywających do tańca rytmów. Bez względu na pogodę, co tydzień przed Galerią SFERA zbierał się tłum miłośników fantastycznej zabawy w rytm muzyki, a wśród nich byli nie tylko mieszkańcy Bielska-Białej, ale także regionu oraz turyści wypoczywający w górach. Co powoduje, że Letnia Scena Sfery cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

 - Letnia Scena Sfery jest doceniana przede wszystkim za różnorodność stylów muzycznych: od popu, przez rock, folk, hip-hop, latino, aż po jazz. Każdy, bez względu na wiek i upodobania mógł liczyć na wspaniałą zabawę – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA – Bielsko-Biała i mieszkańcy zasługują na muzyczne wydarzenie na najwyższym poziomie i z tym przekonaniem, od dziesięciu lat organizujemy Letnią Scenę Sfery, która już na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w mieście.

Tegoroczna Letnia Scena Sfery rozpoczęła się występem wyjątkowej gwiazdy. Roksana Węgiel przyciągnęła rzeszę młodych fanów i zachwyciła swoim wokalem. W kolejne piątki wystąpili Balkansambel oraz Kozak System, którzy porwali publiczność do tańca energetyczną, pełną pasji muzyką. Sierpień rozpoczął się koncertem formacji Wojtek Mazolewski Quintet, znanej już bielskiej publiczności z występu na Bielskiej Zadymce Jazzowej. Patronat nad tym występem objął Renault Wektor z Bielska-Białej. W kolejnych tygodniach Marcin Sójka zachwycił melodyjnymi utworami z pierwszych miejsc radiowych list przebojów, a José Torres z zespołem Havana Dreams wprowadzili publiczność w niezwykły świat kubańskiej salsy. Jubileuszową edycję Letniej Sceny Sfery zakończył koncert wyjątkowego duetu Smolik//Kev Fox. Współorganizatorem finałowego występu była Gmina Bielsko-Biała.

Nowością na tegorocznej Letniej Scenie Sfery była SFERA KONESERA –butik kulturalny, w którym po każdym koncercie można było porozmawiać z artystami i zdobyć autograf.

 

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę