Koniec miesiąca i zmiana organizacji ruchu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koniec października i początek listopada to ten czas w roku, kiedy wspominamy naszych zmarłych bliskich, odwiedzamy groby, zapalamy znicze, zostawiamy na nich wiązanki, stroiki czy wieńce. Tradycyjnie już w Cieszynie zmianie ulega organizacja ruchu na ul. Katowickiej przy Cmentarzu Komunalnym. Uruchomiona zostanie także specjalna linia, która 1 listopada wahadłowo będzie kursować pomiędzy Cmentarzem Komunalnym a osiedlem Podgórze.

Znicze

 - Jak co roku apeluję do pieszych jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności  i stosowanie się do znaków. Zachęcam przede wszystkim do korzystania ze specjalnych autobusów komunikacji miejskiej  kursujących wahadłowo pomiędzy Cmentarzem Komunalnym a osiedlem Podgórze. Kierowców informuję, że od 28 października do 2 listopada ulegnie zmianie organizacja ruchu, która polega na przeznaczeniu na dodatkowe 60 miejsc parkingowych pasa drogowego wzdłuż ul. Katowickiej. Dla odwiedzających została w ostatnim czasie zmodernizowana droga dojazdowa w pobliżu górnej bramy cmentarza. Dodatkowo na wysokości Działu XIII utworzona  zostanie dodatkowa furtka na teren cmentarza – mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Tradycyjnie 1 listopada odbędzie się kwesta przez kogo organizowana przez Społeczny Komitet Renowacji Cmentarzy Cieszyńskich, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz renowacji cmentarzy cieszyńskich. To piękna tradycja, do której się wszyscy przyzwyczailiśmy. Tylko w 2020 r. z uwagi na pandemiczne ograniczenia kwesta nie doszła do skutku. Przypominam, że w ciągu 25 lat na renowację nekropolii zebrano ok. 175 tys. zł. Zachęcamy do włączenia się do tej pięknej inicjatywy, naprawdę liczy się każda złotówka.

W dniach 28 października – 2 listopada przy bramie dolnej Cmentarza Komunalnego wystawiony zostanie zabytkowy karawan. 

Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w dniu 1 listopada 2021 r. (poniedziałek)  kursować będą  dodatkowe kursy wahadłowe autobusów pomiędzy Cmentarzem Centralnym (osiedlem Piastowskim), a os. Podgórze. Autobusy będą kursować wg następującego rozkładu jazdy:

rozklad

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę