Darmowe skibusy w Szczyrku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od najbliższej soboty 21 grudnia po Szczyrku będą jeździły skibusy. To trzeci sezon z darmowymi autobusami w tej miejscowości.

PKS BB

Wszystko po to, by zimą ułatwić poruszanie się po Szczyrku. Bezpłatna komunikacja publiczna będzie kursowała na 4 trasach pomiędzy największymi ośrodkami narciarskimi. Finansuje ją gmina Szczyrk oraz tamtejsze ośrodki narciarskie. Dojedziecie między innymi pod Skrzyczne, do doliny Biłej, czy na Biały Krzyż. Skibusy będą jeździły do 29 marca 2020 r.

Pasażerowie bielskiego PKS mogą przedłużać ważność swojego biletu miesięcznego bez wychodzenia z domu. To kolejne ułatwienie wprowadzane przez Beskidzki Powiatowo-Gminny Związek, który jest właścicielem powiatowego przewoźnika. Od stycznia funkcjonować będą ponumerowane linie autobusowe, a w kasach nie trzeba będzie mieć przy sobie gotówki.

Podróżujący Komunikacją Beskidzką mogą „przedłużać” swój bilet miesięczny przez internet. Jednak kupując nowy trzeba udać się do kas, odbierzecie wtedy tzw. Kartę Pasażera.

Od nowego roku linie autobusowe będą ponumerowane od numeru 101 do 160. Przykładowo linie od 101 do 104 będą jeździły do/przez gminę Bestwina. Obecnie autobusy opisane są jedynie kierunkami, tzn. miejscowością docelową. „Mamy nadzieję, że będzie to czytelniejsze dla naszych mieszkańców”- mówi Paweł Sadza, wiceprezes zarządu PKS.

Od 1 stycznia w kasach na dworcu PKS w Bielsku-Białej oraz punktach sprzedaży w Wilamowicach i Kętach za bilet zapłacimy także kartą płatniczą. Co ważne, opłaty za przejazdy Komunikacją Beskidzką w nowym roku nie zmienią się.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę