Otwarcie nowego komisariatu dosłownie na dniach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W piątek 3 stycznia 2020 roku o godz. 13.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Komisariatu Policji w Łodygowicach. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do wzięcia udziału w uroczystości.

lodgwice kmiariat

 Komisariat Policji w Łodygowicach przy ul. Żywieckiej 160 to nowoczesny obiekt, mający służyć zarówno Policji, jak i mieszkańcom. Umowę na budowę komisariatu podpisano w grudniu 2017 roku. Po kilku dniach ruszyły prace budowlane. Obiekt wybudowany został od podstaw, zgodnie z nowymi standardami. Budynek umiejscowiony jest w rejonie głównego ciągu komunikacyjnego, co zapewnia łatwy i szybki kontakt z policjantami.

Wspólnymi siłami

Działkę pod budowę komisariatu, o powierzchni 0,2 ha zakupiła gmina Łodygowice, przekazując ją następnie pod budowę komisariatu. W listopadzie KWP w Katowicach ogłosiła przetarg, który wyłonił wykonawcę budowy. Będzie nim firma PW ADAMEX KP Sp. z o.o. z Bielska – Białej. Projekt obiektu pochodzi z gliwickiej pracowni An Archi Group. Na budowę przeznacza się 3,5 mln zł.

Szczegóły projektowe

Komisariat jest dwupiętrowy, wraz z poddaszem, które pomieści urządzenia wentylacyjne. Parter zawrze w sobie strefę ogólnodostępną, dyżurkę, magazyn broni oraz zaplecze socjalno – sanitarne dla dyżurnego, biura, szatnie dla pacowników I pomieszczenia magazynowe. Strefa ogólnodostępna ma być przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Na piętrze znadować się będą biura, pokoje kierownictwa komisariatu i pomieszczenia socjalne dla pracowników. Na powierzchnię użytkową nowego lokalu złoży się około 530 metrów kwadratowych.
Zewnętrze obiektu stanowi garaż na dwa samochody oraz oczywiście parkingi. Przed komisariatem znajdzie się miejsce postojowe dla pojazdu osoby niepełnosprawnej.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę