Zabłądzili przed Halą Lipowską - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zrobiło się ciemno, a brnący w głębokim śniegu turyści nie mieli latarek.

Boracza

 W sobotę o godz. 17:10 do Centralnej Stacji Ratowniczej GOPR w Szczyrku dotarło zgłoszenie zabłądzenia czwórki turystów w rejonie Hali Bieguńskiej. Turyści poruszali się zielonym szlakiem z Hali Boraczej na Halę Lipowską i utknęli przed Halą Bieguńską w głębokim śniegu (jedna para rakiet na cztery osoby, bez źródeł światła). Dzięki aplikacji Ratunek udało się ustalić położenie poszkodowanych.

Informacja o działaniach została przekazana do ratowników na Hali Miziowej. Powiadomiono także ratowników zawodowych oraz sekcję Żywiec. GOPR-owcy wyruszyli z kilku stron: pierwsza grupa z Sopotni w kierunku Rysianki. Druga grupa ze Złatnej w kierunku Lipowskiej oraz ze schroniska na Hali Rysianka.

O 19:45 ratownicy poruszający się skuterami dotarli do zagubionych turystów i ewakuowali ich do schroniska na Hali Lipowskiej. Wyprawa zakończyła się po godz. 22:00 i wzięło w niej udział 12 ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR.

"Okres świąteczno-noworoczny jak zawsze jest dla nas bardzo pracowity. Mimo, że ustały intensywne opady śniegu, warunki do uprawiania turystyki wciąż są bardzo trudne, potęguje je silny wiatr. Drzewa łącznie z pniami są znacznie oszronione, dlatego zwłaszcza po zmroku trudno się zorientować w przebiegu szlaku. Miejscami śniegu jest po pas, bez nart lub rakiet można zapaść się do samej ziemi, skąd ciężko wydostać się na powierzchnię." - apelują beskidzcy GOPR-owcy.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę