"Obywatelu, wyjdź...2" - dlaczego w jednej można, w drugiej nie? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj pouczano grupkę ludzi, by nie wchodzili do fontanny z figurką św. Floriana, znajdującej się na Rynku. Dlaczego?

IMAG2414

Kojarzyć można obrazki w pamięci, kiedy ktoś a to wyjmuje pamiątkowe monety z fontanny, a to po prostu się w niej schładza. W wielu, a nawet w większości tego typu obiektów, posiadających misy, jest to niezgodne z prawem. Tak jest i w Żywcu, na przykład na Rynku. Dozwolony jest jest kontakt z wodą, z bocznych natrysków, natomiast już nie można wchodzić do fontanny ze św. Florianem. Brzmi może nieco groźnie, jednak nie jest to występek, za którego popełnienie czeka nas sroga kara, raczej upomnienie i apel o wyjście. Dlaczego tak jest, że z jednych korzystać można, a z  z innych kategorycznie nie? W różnych miastach jest to różnie argumentowane, zależnie oczywiście od typu, a też i wieku fontanny. Jak jest w Żywcu?

Jak się dowiedzieliśmy w Wydziale Inżynierii Miejskiej, Ochrony Środowiska i Rozwoju Urbanistycznego Urzędu Miasta w Żywcu, w przypadku „Floriana” w grę wchodzą prawie wszystkie możliwe czynniki. Woda w fontannie może być niezdatna do kontaktu organizmu ludzkiego z nią i zawierać groźne bakterie. Istnieje prawdopodobieństwo porażenia prądem czy groźba upadku. Zakaz taki ma również chronić obiekt przed groźbą ewentualnej dewastacji. Nie jest już on wprawdzie zabytkowy, ale jednak estetykę posiada. Prościej zatem i bez zbędnych wątpliwości udać się kilka metrów obok, do tryskających prawie z ziemi strumieni.

O wczorajszym epizodzie przeczytacie TUTAJ.

 

Udostępnij

2
-2
4
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę